RABKA ZDRÓJ

WIELICZKA - KRAKÓW/ ZAKOPANE - PIENINY -''RABKOLAND''- WADOWICE

 

Rabka leży w południowej, górzystej części woj. małopolskiego. Miasto usytułowane jest w kotlinie, otoczone zalesionymi stokami Lubonia Wielkiego i rozgałęzionego pasma Gorców. Jest to nowoczesne uzdrowisko, w którym do zdrowia wracają zarówno dzieci jak i dorośli. Rabka Zdój cieszy się mianem ''Miasta Dzieci Świata''. Główną atrakcją miasta jest rodzinny park rozrywki ''Rabkoland''.

Zakwaterowanie - Ośrodek położony 6 km od centrum Rabki. Budynek murowany , pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkamim, jadalnia na miejscu. Do dyspozycji dwie świetlice, pomieszczenia ze stołami do ping ponga,, boisko do siatkówki, plac zabaw. Teren ogrodzony.


 

Turnus 6 dniowy

Cena: 409 zł -zakwaterowanie, wyżywienie (3 x dziennie ,suchy prowiant na drogę powrotną),transport z i do Wrocławia, opieka rezydenta

109 zł - program ( bilety wstępu, przewodnicy )

 

Przykładowy program pobytu:

 

1 dzień

8.oo - wyjazd z Wrocławia,

14.oo - zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Dzieci odwiedzą jedyną w Europie działającą nieprzerwanie od XIII wieku kopalnię soli kamiennej. Przewodnik zapozna zwiedzających z pracą górników w dawnych czasach, oraz opowie ciekawe legendy związane z kopalnią. Zwiedzanie kończy się na najniższym poziomie, gdzie znajduje się kawiarenka i sklepiki z pamiątkami.

19.oo - przyjazd na ośrodek, zakwaterowanie, obiadokolacja.

20.oo - dyskoteka

2 dzień

8.oo - śniadanie

9.oo - piesza wycieczka z przewodnikiem po najbardziej znanych szlakach w Gorcach

15.oo - obiad

16.3o - gry i zabawy

19.oo - kolacja

2o.oo - ognisko z pieczeniem kiełbas

 

3 dzień

8.oo - śniadanie + suchy prowiant

9.oo - całodniowa wycieczka autokarowa w Pieniny. Zwiedzanie Zapory w Czorsztynie i Zamku w Niedzicy, z którym związana jest legenda o skarbie Inków- legenda o Bogusławie Łysym i Brunhildzie. Wizyta w Dębnie w modrzewiowym kościółku z XV w- który jest dziedzictwem kultury światowej. Wykonany bez użycia gwoździ, ma gotyckie wyposażenie. Wzrok przykuwa polichromia z końca XV w. o 33 kolorach i 77 wzorach.

Wycieczka piesza po Pienińskim Parku Narodowym (rezerwat wąwóz Homole lub Trzy Korony).

Istnieje możliwość wzięcia udziału w spływie Dunajcem - koszt dodatkowy 35,- od os.

20.oo - powrót do ośrodka, obiadokolacja

 

4 dzień

9.oo - śniadanie

10.oo - wycieczka po Rabce,zwiedzanie Muzeum Gorczańskiego ( na które składa się: góralska chałupa, z 1884r, dwa szałasy pasterskie, trzy kapliczki i dzwonnica ) oraz Muzeum Etnograficznego im. W. Orkana, które mieści się w kościółku z 1606r. Ekspozycja znajduje się w 4 pomieszczeniach przedstawiających zbiory tematyczne: rzemiosło, rzeźbę i malarstwo, stroje ludowe i gospodarstwo . Wizyta w Pracowni garncarskiej Adama Kościelniaka, oglądanie garncarza przy pracy. Dla chętnych możliwość pracy przy kole garncarskim.

15.oo - obiad

16.3o - wycieczka do parku rozrywki ''Rabkoland''. Jedna z atrakcji parku - gratis, pozostałe dodatkowo płatne -cena ok 2,- za szt. Zwiedzanie Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Osobliwości i Rekordów.

19.oo - kolacja

20.oo - czas wolny do dyspozycji nauczycieli

 

5 dzień

9.oo - śniadanie + suchy prowiant

10.oo- całodniowa wycieczka autokarowa do Zakopanego Wycieczka obejmuje spacer po Zakopanem, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego oraz cmentarza na Pęksowym Brzyzku, przejście Krupówkami, wjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu

lub

całodniowa wycieczka autokarowa do Krakowa - Spacer Trasą Królewską, zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Katedry na Wawelu i Smoczej Jamy.

18.oo - obiadokolacja

20.oo - dyskoteka

 

6 dzień

8.oo - śniadanie + suchy prowiant

9.oo - wyjazd do Wrocławia . W drodze powrotnej zwiedzanie Wadowic (muzeum pamiątek Papieża, dom rodzinny, wizyta w cukierni na „kremówkach”)

ok. 17.oo - przyjazd do Wrocławia.

 

Program można jeszcze wzbogacić o inne atrakcje.

 

Turnus 5 dniowy

Cena: 379 zł -zakwaterowanie, wyżywienie (3 x dziennie ,suchy prowiant na drogę powrotną),transport z i do Wrocławia, opieka rezydenta

89 zł - program j/w bez wycieczki do Zakopanego

 

Cena została skalkulowana na grupę 45 osobową(2 miejsca GRATIS). W przypadku mniejszej ilości dzieci wzrośnie o wartość podaną w tabeli.

Długość turnusów jak i szczegółowy program do ustalenia według potrzeb.