BISKUPIN

 

KÓRNIK - GNIEZNO - ŻNIN - WENECJA - LEDNOGÓRA

DAWNO, DAWNO TEMU .... POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO

 

Wycieczka ma charakter turystyczno-rekreacyjny. Elementem podstawowym będzie poznawanie najdawniejszej historii państwa polskiego w sposób czynny - odwiedzając miejsca, w których przeszłość pozostawiła nam dowody kształtowania się społeczności i państwowości Polski.

Zakwaterowanie - ośrodek wypoczynkowy, pokoje z łazienkami, na miejscu stołówka, teren ogrodzony.

 

Turnus 6 dniowy

Cena: 442 - zakwaterowanie, wyżywienie (3 x dziennie ,suchy prowiant na drogę powrotną), transport z i do Wrocławia, opieka rezydenta

89 zł - program ( bilety wstępu, przewodnicy )

 

Przykładowy program pobytu:

1 dzień - wyjazd z Wrocławia ok.8.oo, po drodze zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz Muzeum Wilekopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Ok.18. oo przyjazd do Ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień - zwiedzanie Żnina - stolicy Pałuk, wizyta w Muzeum Ziemi Pałuckiej, podróż kolejką wąskotorową do Wenecji (zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej i ruin zamku), przejazd do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie.

3 dzień - całodniowa wycieczka do Gniezna (zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej i Muzeum Początków Państwa Polskiego ) i Lednogóry (zwiedzanie ruin Kaplicy w której Mieszko I przyjął chrzest).

4 dzień - wycieczka do Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Dzieci zapoznają się z historią jedwabnictwa w Polsce oraz dowiedzą się wszystkiego o pszczołach i produktach przez nie wytwarzanych. Ponadto uczestnicy wezmą udział w lekcji wylewania świec Zwiedzanie Skansenu Miniatur Wielkopolskich w Pobiedziskach.

5 dzień - wizyta w Kościiele z drzewa Modrzewiowego, w Gąsawie ,Pomnik Leszka Białego.

6 dzień - wyjazd po śniadaniu, w drodze powrotnej zwiedzanie Zespołu Pałacowego w Rogalinie. Przyjazd do Wrocławia ok 19.oo.

 

Program można jeszcze wzbogacić o inne atrakcje.

 

Turnus 5 dniowy

Cena: 410 -zakwaterowanie, wyżywienie (3 x dziennie ,suchy prowiant na drogę powrotną), transport z i do Wrocławia, opieka rezydenta

79 zł - program j/w bez atrakcji 4 dnia

 

Cena została skalkulowana na grupę 45 osobową(2 miejsca GRATIS). W przypadku mniejszej ilości dzieci wzrośnie o wartość podaną w tabeli.

Długość turnusów jak i szczegółowy program do ustalenia według potrzeb.